West Carroll Middle School has released its third-quarter honor roll for the 2018-19 school year.

High Honors

8th Grade: Kendal Asay, Aubrey Charles, Emilee Dykstra, Maxwell Eaton, Lacey Eissens, Leah Flickinger, Nicole Honchell, Ethen Lahre, Angel Lopez, Haylee McGinnis.

Brianna McMillin, Makenna Moon, Tori Moshure, Victoria Reiland, Alexandra Schleuning, Taylor Schmoll, Olivia Shelly, Abbey Skiles, Katelyn Smith, Cooper Wolfe.

7th Grade: Karissa Andrews, Tania Barragan, Aaron Becker, Emily Dahlman, Pheobe Dick, Haley Heider, Jenna Hockman.

Atlantis Kerkove, MacKenzie Lindsay, Adalee Sheppard, Samantha Siegmeier, Shelby Williams, AnnBrielle Young, Sienna Young.

6th Grade: Rodney Clemens Jr., Chloe Edwards, Kylee Engaldo, Alivia Garcia, Olivia Gendreau, Brycee Hank, Aubrey James, Madeline Kampmeier, Kyaria Kerkove, Alyson Knutti, Corinne Krontz.

Elise Legel, Domynique Lego, Drusiana McIntyre, Zoey Miller, Kaysyn Paxson, Emma Randecker, Carter Sedivy, Isabella Smith, Caitlyn Stingley, Wesley Sweitzer, Aubrey Wurster.

5th Grade: Noah Atherton, Kyla Bellich, Jackson Bess, Macie Carroll, Ryleigh Crotts, Danica Eizenga, Kaitlynn Foley, Maddox Gendreau, Allison Gilmore, Abigail Grzemski, Anna Grzemski, Caleb Herpstreith.

Cole Herrell, Emma Herrell, Isabel Herrell, Reese Hurt, Alexandra Jodry, Noah Johnson, Connor Knop, Max Knuth, Noah Leonard, John Menke, Daniel Mitchell Jr., Rayce Mix, Riley Nelson.

Rowan Rannow, Enrique Rucobo, Addison Schreiber, Kaliann Schreiner, Mia Schupbach, Aden Stallings, Hailey Stretton, Brooklyn Taylor-Crutchley, Caleb Themas Smith, Joshua Townsend, Isabelle Tucker, Connor Winter.

Honors

8th Grade: Philip Brown, Kendyll Cassidy, Iniko Davenport, KoreVon Encarnacion, Madison Eppenstein, Tamzie Feary, Devin Findlay, Amber Foley.

Alexzander Hardin, Dillon Hill, Kirk Hoffman, Joseph Holcomb, Zion Long, Maison Rihtar, Nathaniel Stephens, Gracie Wilkinson.

7th Grade: Dylan Anderson, Norah Brigham, Kaeila Burns, Sadie Collins, Adam Contois, Jessica Dayboll, Kylee Foltz, Caleb Good, Jasmine Gothard, John Griffeth, Elliana Harding.

Bryar Haring, Ramsey Hurt, Dylan Knuth, Garrett Lazzaro, Fancy Leonard, Chloe Neis, Brianna Raab, Ryland Rannow, Brayden Reagan, Durlin Richardson, Jayden Vietmeyer.

6th Grade: Tryit Anglin, Brilee Atherton, Wilson Bressler, Maverick Cass, Brady Cravatta, Allison Duggan, Dalton Duggan.

Addyson Hartman, Stephanie Howard, Krysta Lahre, Harrison Morgan, Karah Parks, Cooper Smith, Logan Sweeney.

5th Grade: Aiden Allen, Aidan Asay, Allissa Boyer, Drake Boyer, Brook Bradbury, Ryker Budimlija, Francisco Ceja, Summer Corcoran, Matthew Green.

Braelyn Hammer, AnaLisa Handel, Ethan Kness, Thomas Krontz, Shianne Kuntz, LaKyra Lewis, William Longnecker, Mary Morganflash.

Jesse Pritchard, Chase Reimolds, Wrigley Robinson, Breanna Schaefer, Addison Sowko, Sebastian Tostado, Steven Tostado, Audriana Wilcox.